עצות לניהול מוניטין דיגיטלי – פתח דבר

ניהול מוניטין באינטרנט

עצות לניהול מוניטין דיגיטלי – פתח דבר

העולם התהפך. פעם אתה בנית לך את השם שלך. אתה פרסמת. השקעת ממון רב. אתה רכשת לעצמך בכספך יוקרה, הערכה, אמינות, כבוד, יושר, חשיבות. אפילו תהילה. ככה בונים מכירות, לא?
המתחרים – כווולם, לא העזו לפרסם דברים שליליים עליך. פרסום שלילי? אם היה דבר כזה, לא הרגשת אותו. אתה והמוניטין שלך שכנתם לבטח מאחורי חומות הפרסום ותותחיו. הכל זרם על מי מנוחות. היו זמנים…

ומה קורה היום?
אתה כבר מבין לבד. ייתכן כי כבר ספגת פוסטים לא ממש מחמיאים בפייסבוק. לקוחות (אולי מתחרים?) התלוננו/השמיצו אותך באינטרנט. היום אתה צריך להילחם כדי להוכיח שאין לך אחות.
הבשורה הטובה היא שגם היום טוב שם משמן.
הדבר הזה ממש לא השתנה. אבל היום צריך לדעת להציף אותו, להבליט אותו, לקדם אותו כנגד כל גלי האנטי המתרגשים עליך ומאיימים לבוא בכל רגע ורגע ויכולים אפילו להפוך לצונאמי שאותו לא שורדים.

שני דברים אלה ביחד: מלחמה בגלי האנטי מצד אחד, וקידום השם הטוב מצד שני, שמשולבים ומופעלים במקצועיות ובתחכום, נקרא בשם המפוצץ:
ניהול מוניטין באינטרנט, ובאנגלית ORM – Online Reputation Management

חפש בגוגל ותטבע בים של מידע והבטחות, טיפים וטריקים, כלים מכלים שונים, שיטות וקסמים שחלקם כבר מזמן לא.
בסדרה הזו ננסה לקצר לך קצת את הדרך.

אני מתכוון להעלות סדרת מאמרים בנושא של ניהול מוניטין דיגיטלי המבוססים על חומרים שהתפרסמו בארץ ובעולם, כולל סיפורי מקרה, כלים טכנולוגים, עשה-ואל-תעשה בתחום המוניטין ברשת, בתוספת הערות אישיות ממני על בסיס הניסיון המעשי שצברנו עם השנים.
מקווה שסדרה זו תהייה לכם לתועלת, ואשמח לשמוע את דעתכם ולקבל את תגובתכם.

יוצאים בקרוב מאד לדרך,
מאחל לנו סדרה מהנה ומועילה.
אלון.

About the Author

אלון זכאי, מייסד ומנכ"ל A-2-Z, חברת שיווק בינלאומי באינטרנט.
מבכירי אנשי השיווק באינטרנט בישראל, בעל שנים של ניסיון בתחום השיווק הדיגיטלי.
בנה ומעביר מערכי הדרכה בנושאים השונים של השיווק, המוניטין והנגישות ברשת – כולל הרצאות, סדנאות מעשיות, קורסים, הדרכות וימי עיון. כותב משותף של שני הספרים: "שיווק נכון באינטרנט" ו-"שיווק נכון בפייסבוק".